Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Sertifika Töreni Marma Otelde gerçekleşti.

 

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Sertifika Töreni Marma Otelde gerçekleşti.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı’nın 35 öğrencisi, üniversite tarafından 25 Mayıs 2018 tarihinde organize edilen bir tören ile sertifikalarını  sektör temsilcilerinin ellerinden aldılar. Emniyeti temsil eden Maltepe Üniversitesi logolu yeleklerini giyen öğrenciler, bir kez daha doğru adreste olduklarını hissettiler.​
 
 
Program 2016-2017 Güz dönemi itibariyle öğrenim hayatına adım atmıştı. Programın Öğretim Elemanları Özlem Çapan Özeren ve Levent Kaya’nın eğitmenliğinin yeterli bulunarak SHGM tarafından onaylanmasıyla birlikte aynı yıl içinde SHGM tarafından 20 farklı konuda hem hizmet içi hem de kurum dışı olarak, yetkilendirilen Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü, Yolcu Hizmet Memuru, Harekât Memuru, Temsil Gözetim Memuru, Ramp Memuru ve Kargo Memuru pozisyonlarının hepsi için gereken teorik eğitimleri veriyor. Dönemin sonunda yapılan sertifika sınavına ücretsiz olarak katılan ve 80 barajını geçerek sertifikaya hak kazanan öğrencilere yıl sonunda yapılan bir törenle sertifikaları veriliyor. Bu sertifikaların tamamına sahip olmak hiç kolay değil. Bunun için yıl boyu tüm derslere katılmak ve çok çalışmak gerekiyor.
 
Tören bölümün daha mezun olmadan işe girmeyi başaran öğrencilerinin isimlerinin okunmasıyla başlandı. Törenin katılımcıları arasında üniversitenin öğretim üyeleri, ve yöneticileri, programın birinci ve ikinci sınıf öğrencileri ve havacılık camiasından davet edilen misafirler katıldı. Tören Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Program Yürütücüsü Özlem Çapan Özeren’in öğrencilere ve katılımcılara hitaben yaptığı teşekkür konuşması ile devam etti.
 
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı Yürütücüsü Öğr. Gör. Özlem Çapan Özeren, "Biz 2 yıl önce Sivil havacılık Genel Müdürlüğü'nden akredite olduk. Bölümümüz 2016 yılında kuruldu. Bugün sertifikayı almaya hak kazanan öğrencilerimiz için tören düzenledik. Bu sertifikaları almak hiç kolay değil. Büyük emek harcamak gerekiyor. Bu sertifika çok değerli çünkü alanlarında işe girdikleri zaman bu sertifikalarla işe başlayacaklar. O yüzden sektör tarafından sertifikalanmış oldular. Sektör temsilcileri öğrencilerin sertifikasını verdi. Hedefimiz, öğrencilerimizin tamamını bu sertifikaları alabilen İngilizcesi iyi, nitelikli işgücü yaratabilmek" dedi.
 
Sertifikalarını almak üzere ismi anons edilen öğrencilere, sivil havacılıkta emniyetin ne kadar önemli olduğunu sembolize eden Maltepe Üniversiteli logolu fosforlu yelekleri, 10 yılın üzerinde Atatürk Havalimanı’nda çalışmış olan ve şimdi de İDO İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü olan Dr.Nedim Şendağ tarafından giydirildi. Yeleğini giyen öğrenciler daha sonra havacılık camiasındaki davetlilerden ve okul yöneticilerinden sertifikalarını aldılar.  Törene katılan davetliler arasında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Hakan Arslan, Personel Müdürü Umut Yaman ve Kurumsal İletişim Müdürü Canan Soysal; Havaş İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür Yardımcısı Berrin Yazıcı ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Uzmanı Emel Ayyıldız Karabay; Çelebi Hava Servisi Eğitim Müdürü Nagehan Ekener;  Pegasus Sabiha Gökçen Terminal Hizmetleri Müdürü Erdinç Meriçli ve THY Kokpit İstihdam Müdürü  bulunuyordu. Tören Sayın  Dr Nedim Şendağ’ın konuşmasını takiben konuklara plaketlerinin verilmesiyle sona erdi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkçe