BÖLÜM İLE İLGİLİ BİLGİLER

"Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programına;
Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri sınavsız tercih hakkıyla ÖSYM tercihleriyle başvurabilmektedirler. Diğer statüde bulunan mezun öğrenciler ise YGS puanlarıyla ÖSYM tercihleriyle başvurabilmektedirler. Eğitim süresi 2 yıldır. Yaz stajlarını yurt içi ve yurt dışında (Erasmus desteği veya kişisel imkanlarla) istenilen hastanede yapabilme olanağı bulunmaktadır. Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümünde öğrenciler eğitimleri boyunca temel tıp bilimlerinden yoğun bir eğitim almaktadırlar. Bu eğitim öğrencilerin meslek derslerinin alt yapısını oluşturmaktadır. Programın uygulama dersleri, hastanemizin Radyoloji bölümünde 4'er ve 5'er kişilik gruplar halinde yapılmaktadır. Program dersleri; haftanın 1 günü Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde diğer günlerde ise Üniversitemiz Başıbüyük kampüsünde Meslek Yüksekokulu binasında yapılmaktadır.  Devamı için tıklayınız..
"Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programına;
Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri sınavsız tercih hakkıyla ÖSYM tercihleriyle başvurabilmektedirler. Diğer statüde bulunan mezun öğrenciler ise YGS puanlarıyla ÖSYM tercihleriyle başvurabilmektedirler.
Eğitim süresi 2 yıldır. Yaz stajlarını yurt içi ve yurt dışında (Erasmus desteği veya kişisel imkanlarla) istenilen hastanede yapabilme olanağı bulunmaktadır.
Tıbbi Görüntüleme Teknikerliği bölümünde öğrenciler eğitimleri boyunca temel tıp bilimlerinden yoğun bir eğitim almaktadırlar. Bu eğitim öğrencilerin meslek derslerinin alt yapısını oluşturmaktadır.
Programın uygulama dersleri, hastanemizin Radyoloji bölümünde 4'er ve 5'er kişilik gruplar halinde yapılmaktadır.
Program dersleri; haftanın 1 günü Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde diğer günlerde ise Üniversitemiz Başıbüyük kampüsünde Meslek Yüksekokulu binasında yapılmaktadır.