BÖLÜM İLE İLGİLİ BİLGİLER

 
BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI

Bilgisayar Programcılığı bölümü, bilgisayar sistemlerinin yapısı, yazılım geliştirilmesi ve bu sistemlerin etkin kullanımı konularında eğitim verir, uygulamalar yapar.

Bilgisayar Programcılığı Bölümü'nde yürütülen ön lisans eğitimi, isteğe bağlı “ingilizce hazırlık” sınıfı dışında 2 yıldır. ISCED 1997 (International Standard Classification of Education - Uluslararası Standart Eğitim Sınıflaması) kapsamında, eğitim alanlarının sınıflamasından yararlanılarak programların genel çerçevesi belirlenmiş ve programımızın içerikleri tamamen yazılım sektörümüzün ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmıştır.

Bölümümüzün diğer Meslek Yüksek Okullarının aynı isimli bölümleri ile arasında,  iki eğilimli mezun vermek üzere (WEB PROGRAMCISI,  YAZILIM UZMANI)ile  ilgili oluşturduğumuz seçmeli derslerimizin, ciddi bir fark yarattığına inanıyoruz. 

Mezunlarımız AÇIK ÖĞRETİM  İktisat ve İşletme lisans programlarına DGS sınavına girmeksizin çıkış belgeleri ile kayıt olabilmektedirler. Mezunlarımız,  sektörümüzün değişik kurumlarında uygulama programcısı, internet programcısı, teknolojik eleman, network elemanı, grafik animasyon elemanı, web operatorü olarak görev yapmaktadırlar.

Mezunlarımızın önemli bir kısmı ise dikey geçiş sınavını kazanarak üniversitelerin mühendislik fakültelerinde ,  ilgili lisans bölümlerinde yerlerini almaktadırlar.